Klub 29KLUB 29 – Alternatywa dla nastolatków i studentów. Popołudniowa i wieczorna dawka POZYTYWNYCH przeżyć: bez używek. Zajęcia z przedsiębiorczości i samorozwoju, warsztaty kulinarne, medialne, techniczne, sportowe, aktywny streetworking, działania zaprojektowane przez młodzież np. wieczory filmowe, warsztaty gitarowe, koncerty …

Poradnia BetaniaPoradnia BETANIA – CENTRUM POMOCY RODZINIE- miejsce, które służy osobom pokrzywdzonym, młodzieży w profilaktyce uzależnień i całym rodzinom, aby wzmacniać dobre wzorce oraz przeciwdziałać zachowaniom kryminogennym.

Spotkania z ciekawymi ludźmi
Każdy znajomy ma znajomego, który zna KOGOŚ NIESAMOWITEGO. W ten sposób mieliśmy okazję poznać m.in. Krzysztofa Jędrzejewskiego – jednego z najbogatszych ludzi w Polsce, Annę Pietraszek – reżyser, dokumentalistkę i podróżniczkę, Towę Ben Zwi – ocaloną z getta w Łodzi (w latach II Wojny Światowej), Nate’a Belkstroma – specjalistę ds. świata pracy i rozwoju zawodowego… Były top arcyciekawe spotkania z ludźmi pasji i sukcesu, którzy chętnie przyjechali na spotkanie z mieszkańcami Ursynowa.

Bezalkoholowe Imprezy Sylwestrowe – 100% dobrej zabawy, 0% używek. Sylwestra z „Odpowiedzialnymi” spędzało nawet po kilkaset osób! Pełen parkiet! Pełna sala! Fantastyczne rozpoczęcie nowego roku!

Wyjazdy rodzinne. Nie ma to jak wypoczynek z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Nad morzem. Albo nad jeziorem. A najlepiej jednocześnie nad morzem i nad jeziorem! Takie możliwości daje wyjazd do Wisełki na wyspie Wolin. Piękny ośrodek z basenami, kortami, boiskami i placem zabaw, położony na malowniczym wzgórzu, nad jeziorem, kilkanaście minut spacerem od morza.

piknikiPikniki. Każda okazja jest dobra – Dzień Dziecka, Dzień Matki, Ojca, inauguracja roku kulturalnego… Baw się z nami – sąsiadami! Czas rodzinnego szaleństwa i rekreacji na świeżym powietrzu: konkursy, zabawy, tańce integracyjne, darmowa wata cukrowa i kiełbaski z grilla, gigantyczna nadmuchiwana zjeżdżalnia, trampolina, klaun, pokazy walk rycerskich… Nie da się wyliczyć wszystkich atrakcji pikników i festynów organizowanych przez „Odpowiedzialnych”! Dlatego w czerwcu 2011 r. nasz festyn trwał 3 (słownie: trzy) dni! Pomagali nam wtedy specjaliści od mega-pikników z „Fusion International”. Poprowadzili fantastyczną zabawę wśród ursynowskich bloków, tak jak robią to w Sydney i Londynie.

Twórcza pertnerkaTwórcza partnerka. Dodaj kolorów swojemu małżeństwu! „Twórcza Partnerka” to zupełnie świeże i bardzo praktyczne spojrzenie na relacje żony i męża, priorytety w małżeństwie, podejście do seksu, uzupełniania się i wiele innych aspektów wspólnego życia. Podczas kursu „Twórcza Partnerka” dowiesz się, jak być twórczą w każdej dziedzinie życia.

warsztaty małżeńskieWarsztaty małżeńskie. Tu poznasz sekrety szczęśliwego małżeństwa! Dowiesz się, co robić, żeby wasza relacja – jako męża i żony – była pełna pasji, ognia, namiętności, poświęcenia… Nauczysz się zwycięsko rozwiązywać konflikty.
Odkryjesz 5 najważniejszych potrzeb mężczyzn i kobiet, poziomy komunikacji w małżeństwie i różne języki miłości. Dzięki tym warsztatom Twoje małżeństwo nie będzie już takie samo!
„Przez śmiech do lepszego małżeństwa!” czyli wideo seminarium dla par i małżeństw w wykonaniu Marka Gungora. Najlepsze seminarium małżeńskie od czasów epoki lodowcowej! Dzięki zabawnym, praktycznym i boleśnie szczerym radom Marka Gungora, życie wielu małżeństw na całym świecie zmieniło się nie do poznania. „Odpowiedzialni” bardzo chcieli, żeby mieszkańcy Ursynowa także wiedzieli czym jest „Opowieść o dwóch mózgach”, „Jak żyć razem i się nie pozabijać?”, no i jaki jest „Klucz do niesamowitego seksu”. A wszystko przy kawie, herbacie. W miłej sąsiedzkiej atmosferze!

gwiazdka dla każdego dzieckaGwiazdka dla każdego dziecka. Aby czas Bożego Narodzenia, czyli jak mówią dzieciaki: Świętowanie urodzin Jezusa – rzeczywiście był czasem świąt w każdej ursynowskiej rodzinie, „Odpowiedzialni” przygotowują co roku specjalne spotkanie dla dzieci z rodzin, w których świętowanie nie
musi być czymś oczywistym. Wolontariusze przygotowują teatralne przedstawienie,
a dzięki pomocy sponsorów, osób prywatnych każde dziecko z przedszkola specjalnego i szkoły specjalnej dostaje świąteczną paczkę, a w niej pomoce sensoryczne, przybory toaletowe, materiały szkolne, książki, jedzenie, ubrania i zabawki. Każdego roku „Odpowiedzialnym” udaje się wywołać uśmiech na twarzach nawet kilkudziesięciu dzieci i ich rodziców.